Karta charakterystyki – główne informacje

Wielokierunkowe usługi dotyczące substancji chemicznych realizuje przedsiębiorstwo eDC dla właścicieli firm z wielu dziedzin. Team specjalistów z długoletnim doświadczeniem nie ma kłopotu na równi z udzielaniem specjalistycznych wskazówek, jak i z przygotowaniem dokumentów takich jak na przykład karta charakterystyki albo etykiety CLP. Karta charakterystyki to dokument, jaki jest bardzo często opracowany dla klientów.

Może on być zrobiony w języku polskim lub w innym języku europejskim. Karta charakterystyki obejmuje informacje o bezpiecznym obchodzeniu się, przechowywaniu i transportowaniu substancji i mieszanin wliczających się do niebezpiecznych. Można z niej doinformować się, jakie niebezpieczeństwa może stworzyć określony wyrób.

Dokument wymagany jest dla mieszanin i substancji niebezpiecznych oraz w zgodzie z artykułem 31 rozporządzenia REACH. O tym, jakie są to dokładnie substancje specjaliści poinformują osoby, które zgłoszą się do firmy. W firmie opracowane są również inne dokumenty, do jakich zaliczają się: karty SDS/MSDS, etykiety CLP, dokumenty transportowe ADR a także dokumenty transportowe DGD/DGN/IMO. Można również decydować się na usługę analizy i identyfikowania chemicznego. W efekcie właściciele firmy będą wiedzieć, czy na terenie swojego zakładu wytworzą wszystko zgodnie z planem. Jeżeli ktokolwiek chciałby skorzystać z przygotowania i wdrażania istotnych dla danej działalności reguł postępowania, to również specjaliści mu w tym pomogą. W zakresie tej usługi będą analizowane i poddawane korektom dokumenty z firmy. Odbędą się również audyty kontrolujące funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Specjaliści z eDC mogą także szkolić pracowników na każdym szczeblu. Jeżeli ktokolwiek chciałby skorzystać z dłuższej współpracy, to także ma taką sposobność. Zleceniodawcy, jacy chcieliby współpracować z marką mogą decydować się na skorzystanie z jednej usługi albo od razu zdecydować się na kilka usług, o ile tylko będzie odpowiadać to zakresowi ich prosperowania. Wówczas mają gwarancję, że wszystkim będą zajmować się specjaliści.

Podobne publikacje

Ekstrakcja zębów i protezy – wsparcie stomatologa

Pomimo iż ubezpieczenie zdrowotne jest obligatoryjne i płaci je nieomalże każdy obywatel naszego kraju, wiele Polaków nie korzysta z usług stomatologów oferowanych w przychodniach. Najczęstszym powodem tego jest jakość samych profesjonalnych usług. Bywa, że plomby wykonywane na przychodni wypadają już po kilku dniach i następne wizyty kończą się podobnie. Dentyści w takich wymogach nie dysponują […]

Efektywne leczenie grypy oraz kaszlu

Nie zapominajmy jak wiele zależy od zdrowia i naszej idealnej właściwej formy. To dzięki kondycji oraz odpowiedniej dbałości o siebie mamy szansę na długie, aktywne życie. Dieta pomoże nam dbać o siebie oraz aktywnie wspierać swoją dobrą formę. Jednak nim zdecydujemy się na podjęcie jakikolwiek zdecydowanych kroków powinniśmy sięgnąć po pomoc takich osób, jak lekarz […]